Wpisał: Kamila

W przedświąteczny wtorek dzieci z grupy „Skrzaty” zamieniły się w wytrawnych cukierników. W ramach innowacji pedagogicznej „Mali twórcy zdrowej kuchni” całe przedszkole wypełnił piękny zapach maślanych ciasteczek. Najmłodsi cukiernicy, zachwyceni swoim kulinarnym zadaniem, z wielkim entuzjazmem zdobywali nowe, kuchenne doświadczenia. Pozostając w nastroju świątecznych przygotowań wykrawali ciastka w kształtach przypominających bożonarodzeniowe symbole, bowiem w kuchni mnożyły się choinki, gwiazdki czy dzwoneczki. Już następnego dnia wypieki zamieniły się w prawdziwe dzieła artystyczne, za pomocą kolorowych koralików i posypek, których małe rączki użyły do dekoracji.

W ten sposób powstały upominki wręczone z dumą rodzicom i najbliższym.