Czytający Rodzice w gr. Motylki
Wpisał: Kamila

Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

Rodzice dzieci przychodzili do naszego Przedszkola i czytali Dzieciom. Czytane utwory- najczęściej wybrane były przez Synka albo Córkę- bajki/baśnie/opowiadania przyniesione z domu. Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Jak na początek, akcja była bardzo udana, a Dzieci zadowolone.

Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników – a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców!