WARSZTATY KULINARNE Z KOLORAMI
Wpisał: Kamila

Grupy „Misie” i „Motylki” przystąpiły do Projektu Edukacyjnego „Kuchcikowe zabawy z kolorami”. Drugim naszym Kuchcikowym kolorem był kolor brązowy.

Na początku naszego spotkania zrobiliśmy sobie pogadankę na temat przypraw używanych przy wypieku pierników i ich właściwości. Potem nastąpiła część praktyczna. Mycie rączek, rozkładanie swoich produktów na stanowiskach pracy. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki przy niewielkiej pomocy pań, przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa. Po upieczeniu pierniczków nastąpił moment ozdabiania wypieków. Zabawy przy tym było co niemiara i radości, uśmiechu na twarzy dzieci i pań.

Serdecznie dziękujemy mamie Poli z grupy „Motylki” za pomoc przy naszym projekcie.