2018.12.10  OBCHODY KRAJOWEGO DNIA SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH
Wpisał: Kamila

W związku z obchodami w dniu 7 grudnia Krajowego Dnia Szczepień Ochronnych  odwiedziła nasze przedszkole pani Ewa Stala  z Sekcji  Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kluczborku .

Nasze przedszkolaki z najstarszych grup 6-l. „Promyki” i „Stokrotki” wzięły udział w akcji 10.12.2018r. (poniedziałek) i wysłuchały bajkę czytaną przez panią Ewę pt. „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana” Izabeli Filc- Redlińskiej.  Najważniejszym celem akcji jest podkreślenie znaczenia szczepień zarówno obowiązkowych jak i zalecanych, aby chronić społeczeństwo przed chorobami, którym można zapobiec właśnie poprzez szczepienia. Dąży się do poszerzania wiedzy społeczeństwa na temat korzyści wynikających ze stosowania szczepień.