2018.11.29 - MALI TWÓRCY ZDROWEJ KUCHNI
Wpisał: Kamila

W grupie "SKRZATY" realizowana jest innowacja pedagogiczna  "Mali twórcy zdrowej kuchni"

29 listopada 2018 r. odbyło się zajęcie którego temat brzmiał : "Serowy zawrót głowy - poznanie walorów odżywczych i smakowych różnych rodzajów sera"  Celem było przełamywanie barier w kontakcie z tymi smakami, które są znane i nowymi, czerpanie radości z samodzielnego przygotowywania pożywienia. Dzieci poznały różne gatunki serów oraz sposób ich  otrzymywania. Po części teoretycznej przedszkolaki przystąpiły do samodzielnego wykonania koreczków z sera żółtego, wędliny i mandarynek. Łączenie tych produktów  dało dzieciom wiele radości a koreczki smakowały wybornie.