2018.10.19- LEŚNA ŚCIEŻKA GRUPY MISIE
Wpisał: Kamila

Dzieci z grupy "Misie" przeniosły się do świata przyrody, poznały leśne skarby oraz mogły doświadczyć przejścia przez ścieżkę sensoryczna złożona z mchu, kasztanów, żołędzi, kory drzewa, liści, gałęzi i szyszek. Ścieżka sensoryczna rozwija wyobraźnię dotykowa, a ta jest potrzebna do prawidłowego poznawania  świata przez dzieci. Przy okazji przedszkolaki obserwowały podobieństwa i różnice pomiędzy drzewami liściastych, a iglastymi. Rozróżniały także liście dębu i kasztanowca i przyporządkowywały im ich owoce. Dzieci były bardzo zainteresowane i podobało im się przyniesienie lasu do sali. Poznały tajemnice przyrody wykorzystując zmysł dotyku, wzroku, słuchu i węchu.