2018.10.19 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ- PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Wpisał: Kamila

Pierwsza wielka uroczystość za nami. 16 października wszystkie dzieci brały udział w Pasowaniu na przedszkolaka połączonym z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Panie Prowadzące przygotowały dla starszaków Quiz z wiedzy ogólnej, zagadki oraz kalambury, za które dzieci dostawały punkty od jury w składzie: p. Dyrektor oraz p. Gosia (intendent przedszkola). Natomiast zadaniem młodszych dzieci było odgadnięcie „co to za piosenka” i dokończyć śpiewać odgadniętą piosenkę. Po części prezentowanych umiejętności nastąpiło uroczyste pasowanie, przedstawiciele wszystkich grup przedszkolnych oraz wczesoprzedszkolnych. Po uroczystym ślubowaniu reprezentanci grup zostali przez Panią Dyrektor pasowani na przedszkolaków naszego przedszkola. Ponieważ była to nie tylko uroczystość pasowania, Pani Dyrektor sprawiła także niespodziankę swoim nauczycielkom jak i innym pracownikom niepedagogicznym, a mianowicie, rozdała nagrody Dyrektora. Jednak nie był to koniec niespodzianek, Pani Dyrektor zawitała do każdej grupy, by każde dziecko pasować na przedszkolaka. Panie nauczycielki na ten szczególny dzień pełen wrażeń…dołożyły kolejną niespodziankę, były to nowe zabawki do sal, w których dzieci spędzają czas.