WARSZTATY KULINARNE Z KOLORAMI
Wpisał: Kamila

Grupy  „Misie” i „Motylki” przystąpiły do Projektu Edukacyjnego „Kuchcikowe zabawy z kolorami”. Pierwszym naszym Kuchcikowym kolorem był kolor pomarańczowy.

Na początku naszego spotkania zrobiliśmy sobie pogadankę na temat właściwości warzyw i owoców ze względu na jego kolor. Potem nastąpiła część praktyczna. Mycie rączek, mycie warzyw i owoców w naszej przedszkolnej kuchni, rozkładanie swoich produktów na stanowiskach pracy. Dzieci samodzielnie ścierały marchewkę i jabłko przy niewielkiej pomocy pań, wyciskały sok z pomarańczy, przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa . Później nastąpił pełen entuzjazmu moment wspólnego smakowania stworzonych sałatek. Było smacznie i pomarańczowo.