2018.09.26- SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
Wpisał: Kamila

26 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z Policjantami. Nasi Goście odwiedzili grupy młodsze a następnie starszaków. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zasad dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu oraz w domu.

Panowie policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, a także sprawnie odpowiadały na pytania małego quizu, który przygotowali dla przedszkolaków policjanci. Na zakończenie wizyty starsze przedszkolaki wystąpiły z wierszem oraz piosenką oraz wręczyły panom policjantom podziękowania w formie prac plastycznych, a nasze młodsze przedszkolaki wręczyły naszym gościom dyplomy.