2018.09.23 - BIEG MAŁEGO MISTRZA
Wpisał: Kamila

W minioną niedzielę 23 września na Stadionie Miejskim w Kluczborku przy ul. Sportowej odbył się już kolejny „Bieg Małego Mistrza” zorganizowany przez Burmistrza Miasta Kluczbork, Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku oraz Dyrektora Administracji Oświaty.

Bieg przedszkolaków reprezentujących wszystkie gminne przedszkola odbył się w ramach VI edycji Kluczborskich Biegów Przełajowych „ O złotą Barć”. Na starcie stanęło, w kolejności wymienianych przedszkoli, całkiem sporo zawodników. Nie zabrakło też entuzjastów biegu poniżej 3 roku życia. Nasze przedszkole reprezentowała grupa 21 zawodników zgłoszonych do piątkowego popołudnia z wszystkich grup wiekowych, ale dla chętnych, którzy nie zgłosili swojego udziału w przedszkolu, nie stało nic na przeszkodzie. Można było zarejestrować się na miejscu, głośno o tym informowali prowadzący spotkanie. Impreza bardzo dobrze zorganizowana, przygotowana i przeprowadzona cieszyła się ogromnym zainteresowaniem małych i dużych uczestników. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali przepięknie wykonane, pamiątkowe medale z rąk Burmistrzów Jarosława Kielara i Romana Kamińskiego, dyplomy z rąk Dyrektora Administracji Oświaty w Kluczborku oraz słodkie niespodzianki. Radości było co niemiara. To wspaniała inicjatywa, jedna z wielu w roku 100 lecia Odzyskania Niepodległości. To impreza wspierająca i popularyzująca biegi już od najmłodszych lat, impreza zachęcająca do aktywnego, zdrowego i sportowego trybu życia. To także, a może przede wszystkim, jedno z działań budujące poczucie własnej wartości każdego dziecka, zadowolenie i nieopisaną radość ze zwycięstwa, które jest w zasięgu ręki dziecka, wystarczy tylko chcieć i po nie sięgnąć.