2018. 05. 08. - WYCIECZKA STARSZAKÓW DO STRAŻY POŻARNEJ

7 maja dzieci z grup „STOKROTKI” i „PROMYKI” zostały zaproszone do jednostki Powiatowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

Po przywitaniu przez strażaków przedszkolaki podzielono na 4 zespoły zadaniowe. Najpierw uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po prezentacji w wykonaniu strażaka, dzieci samodzielnie wykonywały te czynności na fantomie.

Kolejnym zadaniem było” gaszenie pożaru”. Zaopatrzeni w wąż strażacki starszaki lały wodę. Następnie dzieciaki przenosiły poszkodowanego. Musiały wytężyć muskuły, gdyż kukła ważyła około 70 kg. Ostatnie zadanie to pompowanie wody i utrzymanie węża strażackiego.

Wszystkie czynności zostały wykonane i dostarczyły przedszkolakom wiele radości.