2018. 05. 02. - INNOWACJA PEDAGOGICZNA W GRUPIE "MISIE"

W grupie „MISIE” od II półrocza  roku szkolnego 2017/2018 wdrażana jest innowacja pedagogiczna „Mali twórcy zdrowej kuchni”.

Innowacja ma na celu zapoznanie dzieci ze sposobami zdrowego odżywiania poprzez przygotowanie prostych posiłków z warzyw i owoców i innych produktów bogatych w witaminy.

Pierwsze zajęcia odbyły się 27 lutego. Miały one na celu zapoznanie dzieci z zasadami właściwego odżywiania i wykonaniem piramidy zdrowego żywienia. W czasie zajęcia dzieci wybierały obrazki przedstawiające zdrowe produkty, nazywały produkty wchodzące w skład piramidy żywieniowej a następnie wykonywały wspólnie makietę piramidy.

Kolejnym zadaniem innowacyjnym była wycieczka do sklepu ze zdrową żywnością, która odbyła się 19 kwietnia. Podczas spotkania  dzieci miały możliwość poznania asortymentu sklepu, rodzajów nasion, bogactwa ziół, olejów i  napojów owocowych bez dodatku konserwantów.

26 kwietnia zorganizowano zajęcie pod tytułem „Kanapkowe stworzonka”. Miały one na celu przezwyciężanie uprzedzeń do niektórych warzyw. Po rozwiązaniu zagadki i wybraniu zdrowych produktów maluchy przystąpiły do samodzielnego wykonania kanapek. Zaopatrzone w noże, widelce smarowały chleb, kroiły, układały sałatę, ogórki, pomidory i komponowały kanapki.
Realizacja innowacji przynosi dzieciom wiele satysfakcji i pogłębia wiedzę na temat dbałości o własne zdrowie.