2018. 04. 08. - "PROMYKI" W ARi MR W KLUCZBORKU

6 kwietnia dzieci z grupy „Promyki” korzystając z zaproszenia Pani Michalskiej - mamy naszej wychowanki – Ani , odwiedziły Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kluczborku.

Miłe panie opowiedziały nam na czym polega praca agencji, przygotowały także wiele niespodzianek dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat pracy rolnika oraz zwierząt hodowanych w gospodarstwie rolnym. Oglądały „biżuterię”- kolczyki, jakimi znakuje się zwierzęta kopytne, a także „paszport”, jaki otrzymuje każde nowonarodzone i zarejestrowane w agencji zwierzę. Dzieci obejrzały również film edukacyjny o tym, ile niebezpieczeństw może grozić dzieciom na wsi ze strony zwierząt oraz maszyn rolniczych, jeśli nie przestrzega się zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie tej miłej i pouczającej wizyty przedszkolaki otrzymały odblaski i baloniki. Dziękujemy za ciekawe spotkanie.