2018. 03. 25. - X QUIZ PRZYRODNICZY

22 marca w naszym przedszkolu odbył się jubileuszowy X Gminny Quiz Przyrodniczy „Zielona dłoń”. W tym roku, w związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i ogłoszeniem obecnego roku szkolnego „Rokiem dla Niepodległej”, quiz odbył się pod hasłem „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.

W tegorocznej imprezie wzięło udział 7 drużyn z przedszkoli naszej gminy. Uczestnicy wraz z prowadzącymi wybrali się w podróż po Polsce - od gór, aż do morza. W trakcie tej ekscytującej wyprawy dzieci rozwiązywały zagadki, składały łódeczki z papieru, celowały do smoka wawelskiego, dmuchały balony oraz rysowały na piasku. Muzycznym przerywnikiem był występ „Motylków”z piosenką o Polsce.

Działaniom przedszkolaków przyglądała się komisja oraz zaproszeni goście. Obecni byli między innymi : zastępca burmistrza p. Roman Kamiński, inspektor Administracji Oświaty p. Jolanta Wielgosz- Bazan,

oraz dyrektorki przedszkoli biorących udział w imprezie.

W trakcie quizu rozstrzygnięto także ogłoszony wcześniej przez nasze przedszkole konkurs plastyczny, w którym dzieci przedstawiały w formie plastycznej piękno naszego kraju. Zgłoszone prace można oglądać w holu przedszkola. Wszyscy uczestnicy konkursu i quizu otrzymali dyplomy i okolicznościowe upominki.