2018.01. 12. - PODSUMOWANIE PROGRAMU "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"

W poniedziałek 8 stycznia odbyło się w naszym przedszkolu podsumowanie działań związanych z realizacją Gminnego Programu „Bezpieczny przedszkolak”.

Wszystkie dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt.: „Nie otwieraj drzwi”, przygotowanym przez nauczycielki. Przedstawione sytuacje przypomniały, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu. „Misie” otrzymały medale „Bezpiecznego przedszkolaka”, natomiast dzieci starsze uczestniczyły w Quizie wiedzy o bezpieczeństwie, podczas którego reprezentanci grup wykazywali się wiedzą ogólną na temat bezpieczeństwa na co dzień.

W grupach najstarszych - „Stokrotkach” i „Promykach” realizowano także moduł programu dotyczący bezpieczeństwa dzieci w sieci. Starszaki „bawiły” się w internet, a także poznawały zasady bezpiecznego korzystania z sieci oglądając między innymi różne prezentacje multimedialne dotyczące tej tematyki. W ramach podsumowania programu w grupach tych przeprowadzono Test Małego Internauty (który wszyscy zdali na medal) oraz wykonano plakaty pt:Baw się w sieci bezpiecznie!”, utrwalające poznane zasady.