2017.11.26. - DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie.... 24 listopada pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. A to wszystko w przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki w trakcie wcześniejszych zajęć poznały historię powstania tej zabawki, słuchały wierszyków i piosenek o misiach, a także poznały sławne misie- bohaterów książek i filmów dla dzieci. Dowiedziały się także wielu ciekawostek z życia prawdziwych niedźwiedzi : brunatnych, polarnych, koala i pandy.

Po śniadaniu w sali „Stokrotek” spotkały się kolejno grupy młodsze - „Misie” i „Motylki”, a następnie starsze - „Skrzaty”, „Stokrotki” i „Promyki”, aby świętować urodziny swoich misiów- przytulasków. Wspólnie bawiły się przy piosenkach o misiach. Była także misiowa gimnastyka, zgadywanki, zabawy plastyczne oraz film o mniej znanym im misiu – Colargolu.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.