2017. 11. 09. - POMARAŃCZOWY DZIEŃ W GRUPIE "MISIE"

W dniu 9 listopada w grupie „Misie” odbyły się zajęcia w ramach realizowanego przedsięwzięcia edukacyjnego, wspomagającego rozwój społeczny dzieci - „Z kolorami przez świat”.

Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na potrzebę zachowania bezpieczeństwa, budowania wiedzy o świecie. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane w pomarańczowe koszulki. Nauczycielka wytłumaczyła dlaczego są tak ubrane, a następnie pokazała jak powstaje kolor pomarańczowy. Dzieci wspólnie stworzyły farbę łącząc kolor żółty i czerwony a następnie ozdabiały całą dłonią kontury jesiennych parasolek. Pomarańczowy dzień był pełen atrakcji i niespodzianek bowiem po części plastycznej dzieci czekały zajęcia kulinarne. Wspólnie przygotowały przepyszną surówkę pełną witamin. Bohaterką dania była oczywiście marchewka i jabłuszko. Apetyty dopisały i sałatka szybko zniknęła z dziecięcych talerzyków. W tym dniu w grupie Misie panowała wspaniała radosna atmosfera.