2017. 10. 23. - SPEKTAKL "ROSZPUNKA"

W dniu 23 października dzieci z czterech starszych grup z naszego Przedszkola obejrzały spektakl pt: „Roszpunka” w wykonaniu teatru NEON z Wrocławia.

Przedstawienie odbyło się na hali OsiR-u, a uczestniczyły w nim wszystkie przedszkola z naszego miasta. Historię Roszpunki zna prawie każdy. Piękna dziewczyna o długich włosach, czarownica, która zamyka ją w wieży i młody książę, który się w niej zakochuje. Bohaterowie utworu na drodze do szczęścia napotykają wiele przeszkód, ale jak to zwykle w bajkach bywa - wszystko dobrze się kończy. I choć przedszkolaki często byli widzami różnych przedstawień, to było niezwykłe. Był to raczej musical – niezwykła podróż po muzycznej adaptacji baśni braci Grimm. Teatr NEON to muzyka, taniec i śpiew, to kostiumy i barwna scenografia. Wszystkim bardzo się podobało.