2017. 10. 19. - "ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA"

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. W minionym tygodniu stał się pretekstem do wspólnej zabawy przedszkolaków.

19 października zgodnie z corocznym zwyczajem, w naszym przedszkolu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Cała impreza odbywała się w ogrodzie. Spotkanie przy ognisku poprzedziły zajęcia przybliżające wiadomości o ziemniaku – bohaterze dnia. Dzieci poznały historię pochodzenia ziemniaka, dzieliły się wiadomościami na temat potraw, jakie można z niego przygotować, a także dowiedziały się jak mówią na ziemniaka w różnych regionach Polski. Chętnie uczyły się także piosenki o smacznym żółtym, pieczonym ziemniaczku oraz ozdabiały różnymi technikami plastycznymi dużą sylwetę „ziemniaczanego króla”. Kulminacją dnia były zabawy w ogrodzie z wykorzystaniem ziemniaków. Reprezentanci wszystkich grup rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Dzieci „sadziły” ziemniaki, zbierały je do wiaderek, biegały – niosąc kartofelka na łyżce, a także rzucały ziemniakami do skrzynek. Na koniec wszyscy zajadali się pysznymi ziemniaczkami. Mniam.....