2017. 10. 18. - WYCIECZKA STARSZAKÓW NAD ZALEW

18 października w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Tajemnice naszego ogrodu” przedszkolaki z grupy „Stokrotki” i „Promyki” wybrały się na wycieczkę busem szkolnym nad zalew kluczborski i do lasu.

Bezpośrednie zetknięcie z naturalnym otoczeniem wywołuje u dziecka zdziwienie, nasuwa wiele pytań stwarzając szerokie możliwości doświadczeń wpływających na jego rozwój intelektualny. W czasie spaceru po lesie dzieci obserwowały przy pomocy lup roślinność leśną, dotykały korę drzew porównywały ją ze sobą. Odróżniały grzyby jadalne od trujących, wyciągały wnioski czym się różnią i na co trzeba zwracać szczególną uwagę podczas grzybobrania. Nad zalewem dzieci poznały strukturę budowy brzegu, zapoznały się z roślinnością i zwierzętami żyjącymi w wodzie i nad wodą. Na zakończenie wycieczki zrobiliśmy sobie piknik co sprawiło dzieciom wiele radości.