2017. 05. 29. - FESTYN RODZINNY

26 maja odbył się Przedszkolny Festyn Rodzinny. W tym roku pod hasłem MY KOCHAMY NASZE MAMY”.

Na początek, do wszystkich życzeń, całusów, laurek i innych prezentów, którymi zostały obdarowane Mamy z okazji Ich święta, przedszkolaki dołączyły krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci z naszych najstarszych grup przedszkolnych.

Następnie wszyscy z wielką ochotą  brali udział w zabawach i konkursach, prowadzonych przez naszego niezawodnego Pana Żabę. Dodatkową atrakcją festynu były różne kąciki, z których dzieci bardzo chętnie korzystały. Był kącik niespodzianek, kącik z malowaniem twarzy, robieniem korali z makaronu, a także kącik plastyczny. Nie zabrakło stoisk kulinarnych, oferujących pyszną grochówkę, kiełbaskę z grilla, jak również „kawiarenki” z ciastem, kawą i zimnymi napojami.

Ponadto, chętni dorośli , którzy są aktywnymi palaczami, mogli poddać się badaniu na zawartość dwutlenku węgla w płucach. Badania takie przeprowadzała Pani E. Stala z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kluczborku. A wszystko to w związku z tym , że od kilku już lat w naszym przedszkolu realizujemy Program Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”. Kącik, w którym przeprowadzano w/w badania zdobiły plakaty wykonane przez „Promyki” w ramach wcześniejszych zajęć związanych z tematyką antynikotynową.

Rodzinny nastrój, słoneczna pogoda i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci jak i rodziców.  Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu naszego festynu.