2017.04. 03. - IX GMINNY QUIZ PRZYRODNICZY

29 marca br. w naszym przedszkolu odbyła się kolejna edycja Gminnego Quizu Przyrodniczo – Ekologicznego „Zielona Dłoń” . Tym razem pod hasłem „Czyste powietrze- zdrowe dzieci”.

Uczestniczyły w nim czteroosobowe zespoły przedszkolaków z kluczborskich przedszkoli oraz sześciolatki z Kuniowa i Bogacicy.

W tym roku panie profesor “Chmurka”- Dorotka i “Wicherek”- Anetka zaprosiły naszych gości do swojego „laboratorium”.

Poprzez różne doświadczenia dzieci badały właściwości powietrza. Utrwaliły również wiedzę dotyczącą walki ze smogiem – poznały jego źródła oraz sposoby oczyszczania powietrza. Jako przerywnik wystąpiły „Promyki” prezentując wiersz o chmurkach oraz „Stokrotki” z piosenką „Powietrze”.

Na koniec dzieci stworzyły wspólny plakat: „kolorowy dym”, który ozdobił nasz holl.

Wszystkie drużyny, a także laureaci konkursu plastycznego „Smog- jak go widzą przedszkolaki” otrzymały upominki i dyplomy.