2017.03.04. - TEATRZYK "PSIKUS"

3 marca nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Skrzydlate marzenia, czyli o Żabie, która chciała fruwać” w wykonaniu artystów Teatru Lalki i Aktora PSIKUS z Łodzi.

Głównym jego bohaterem była żabka – marzycielka, która zazdroszcząc umiejętności wszystkim latającym stworzeniom, zapragnęła pewnego dnia wznieść się w niebo. Od spotkanych na swojej drodze zwierzątek (będąc wobec nich niegrzeczna), chciała bardzo za wszelką cenę zdobyć cudowną receptę na latanie. Wreszcie natrafiła na bociana, który przedstawił się jej jako wybitny nauczyciel fruwania. Nie mając pojęcia o niecnych zamiarach ptaka, zgodziła się odnaleźć jego okulary w zamian za udzielenie jej lekcji unoszenia się w powietrze. Dzięki pomocy sióstr oraz najbliższych przyjaciół na szczęście udało się jej uniknąć bocianiego dzioba i zrozumiała, że „żaba zawsze będzie żabą, a bocian bocianem”. Na koniec mali widzowie usłyszeli morał radosnego przedstawienia „Myśl o wielkich czynach, próbuj! Może się udadzą. Ale zawsze tych posłuchaj, którzy dobrze radzą”.