2017.01. 18.- SPOTKANIE NOWOROCZNE W "PROMYKACH"

Stary roczek poszedł za siódmą granicę,
idą kolędnicy przez nasze ulice.
Idą kolędnicy, śpiewają i grają,
hej kolęda, kolęda!

Hej kolęda, kolęda”!, pod takim tytułem 17 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne, na które dzieci z grupy „Promyki” zaprosiły swoich Rodziców.

Specjalnie z tej okazji dzieci przedstawiły program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynie -nawiązujący do dawnego zwyczaju chodzenia kolędników po wsiach od domu do domu z życzeniami pomyślności w Nowym Roku. Z wesołą piosenką, z muzyką i tańcem, z gwiazdą, aniołami, diabłami, niedźwiedziem i bocianem - recytując zabawne rymowanki przebierańcy wprowadzili atmosferę ogólnej wesołości. Odwiedził nas także gość specjalny - Nowy Roczek we własnej osobie i obdarował zebranych różnymi darami. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i z wiarą w spełnienie wszystkich życzeń noworocznych.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz kostiumów dla dzieci.