2016. 12. 28. - "W TEN ŚWIĄTECZNY CZAS"

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalna magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijna gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. W naszym przedszkolu także okres przedświąteczny staraliśmy się uświetnić różnymi formami aktywności dziecięcej, poprzez wspólne kolędowanie, spotkania przy wigilijnym stole, przedstawienia jasełkowe.

W dniu 19 grudnia w grupie "Stokrotki" odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Nasi milusińscy zaprezentowali Jasełka. Dzieci na ten czas przybrały postaci białych aniołków, dostojnych królów oraz pasterzy z uroczymi owieczkami. Przedstawienie przeplatane pięknymi kolędami stworzyło ciepły, świąteczny nastrój. Po udanym debiucie "Stokrotki" zaprezentowały także jasełka całej społeczności przedszkolnej. Wśród widzów byli również przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas tego spotkania wręczono także nagrody dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym na najładniejsza ozdobę choinkową.

20 grudnia na „Spotkanie choinkowe” zaprosiły swoich Rodziców nasze „Skrzaty”. Dzieci przedstawiły krótki program świąteczny, który sprawił, że przez chwilkę poczuliśmy przedsmak tych wyjątkowych, magicznych świąt....W sali dosłownie zapachniało świętami, kiedy nauczycielki zaprosiły przybyłych rodziców do ozdabiania upieczonych wcześniej pierników. W ramach części warsztatowej spotkania wspólnie wykonywano także kartki świąteczne.

W przedświąteczny czwartek „Misie” także gościły swoich rodziców. Zaprezentowały jasełka oraz zaprosiły do wspólnego działania. W ramach warsztatów plastycznych dzieci i obecni rodzice robili świąteczne kartki i aniołki.

Tego samego dnia odbyło się miłe spotkanie z rodzicami połączone z zajęciami warsztatowymi w grupie „Motylki”. Dzieci przedstawiły program artystyczny pt: „Nie miały aniołki choinki na święta”, a później zaprosiły rodziców do wspólnego ozdabiania choineczek brokatem i innymi błyskotkami.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniach, pomoc w przygotowaniu strojów oraz zorganizowanie poczęstunków.