2016.12.08. - "MIKOŁAJKOWE ZAWODY SPORTOWE"

8 grudnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w Mikołajkowych Zawodach Sportowych,organizowanych po raz kolejny przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 w Kluczborku. Skład reprezentacji naszej placówki tworzyła drużyna 6 dziewczynek i 6 chłopców z grup Promyki” i „Stokrotki”

Na prawdziwej sali gimnastycznej rywalizowały z nami dzieci z przedszkola nr 2 i 8. Po krótkiej rozgrzewce, w której uczestniczyli zawodnicy oraz kibice drużyn rozpoczęła się zabawa. Organizatorzy zawodów przygotowali wiele ciekawych konkurencji. Przedszkolaki uczestniczyły w nich z wielkim zaangażowaniem i radością starając się wywalczyć jak najwięcej punktów dla swojego zespołu. Nasi mali „sportowcy” zaprezentowali się wspaniale, wygrywając kilka konkurencji. Jednak głównym celem zawodów nie było to, aby wygrać za wszelką cenę, lecz to - żeby dobrze się bawić. Prowadząca przydzielała dodatkowe punkty (np.za zaśpiewanie piosenki o Mikołaju czy choince) drużynie, która w pewnym momencie przegrywała, tak więc na koniec wszyscy okazali się wygranymi. Uczestnicy otrzymali drobne upominki, a drużyny pamiątkowe dyplomy.