2016. 12. 06. TEATRZYK "KRÓLOWA ŚNIEGU"

6 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów krakowskiego Teatru „Art.-re” z przedstawieniem pt.„Królowa Śniegu”.

Jest to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni H. Ch. Andersena. Historia dwójki przyjaciół, Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni. Do serca Kaja dostaje się odłamek szkła, co sprawia, że chłopiec zaczyna być obojętny na ludzkie uczucia niczym lód. Rzeczy piękne i dobre wydają się mu złe i brzydkie. Chłopiec daje się omamić ułudzie lepszego życia i pozwala uprowadzić się do pałacu władczyni lodowej krainy. Zrozpaczona Gerda, chcąc ratować najbliższego przyjaciela za wszelką cenę, wyrusza w podróż pełną niebezpiecznych przygód. Nie wie, że najtrudniejsza będzie nie wędrówka, ale stopienie zmrożonego złym czarem serca Kaja. Dzięki obejrzanej inscenizacji mali widzowie mieli możliwość zapoznania się z wartościami takimi jak: dobro, piękno, sprawiedliwość i prawda.

Gra aktorów została nagrodzona dużymi brawami.