2016. 11. 30. - ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
Wpisał: wychowawca

W dniu 25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.

Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. A ten dzień zaczął się radośnie. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki z pluszakami i dzieci z grupy wczesnoprzedszkolnej  „ Krasnale” spotkały się w holu. W tym dniu  nauczycielki zamieniły się w panie Misie. Ich uszy miały kolory, które odpowiadały kolorom ubrań dzieci z poszczególnych grup. Spotkanie rozpoczęto przy piosence pt. „Jadą, jadą misie”. Wielką niespodzianką było przedstawienie wierszy przez panie nauczycielki. Pani Asia i Ania z rekwizytami zaprezentowały wiersz Cz. Janczarskiego pt. „ Naprawimy misia”. Wspólny taniec z misiem do słów  piosenki „Miś” rozpalił zaciekawienie. Pani Anetka przedstawiła wiersz J. Brzechwy „Miś”, a wiersz „ Miś idzie do przedszkola” Bronikowskiego, panie- Magda i Beata. Następnie dzieci uczestniczyły w quizie,  odpowiadając na pytania o niedźwiadkach zadawane wybranej grupie. Najmłodsze dzieci również chętnie odpowiadały. Wszystkie dzieci urządziły zabawę swoim misiom podrzucając i kręcąc na chuście animacyjnej. Dużym wyzwaniem okazało się przejście toru przeszkód, ustawionego w holu, gdzie mogły sprawdzić swoje umiejętności. W salach czekał na dzieci misiowy posiłek, wafelki z miodem.