2016. 10. 27 - XIV PRZEGLĄD POEZJI DZIECIĘCEJ

27 października w Kluczborskim Domu Kultury odbyło się XIV Gminne Spotkanie z Poezją Dziecięcą, organizowane przez Publiczne Przedszkole Nr 1 w Kluczborku. Tytuł tegorocznego spotkania brzmiał „Skarby w bajkach ukryte”. Naszą „Siódemkę” reprezentowały starszaki z grupy „Promyki”.

Przedszkolaki zaprezentowały bajkę pt. „Królewna Gburka” na podstawie utworu Natalii Usenko.

Wcielając się w role: króla, tytułowej królewny Gburki, księcia, rycerza, dam dworu i dobrej wróżki opowiedziały nieco humorystyczną, ale zarazem pouczającą historię. Potwierdziło się, że nie warto traktować nikogo „z góry”, a uprzejmość i dobro popłacają. Przedstawienie to przypomniało także ogromną wartość „magicznych słów”: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM…

Spotkanie nie miało charakteru konkursu, wszystkie zespoły zdobyły I miejsce i otrzymały nagrody.

Gratulujemy udanego występu Amelce S., Julii K., Hani K., Ali P., Lenie R., Bartkowi S., Filipowi J. i Piotrkowi M.

Rodzicom naszych małych aktorów bardzo dziękujemy za przygotowanie pięknych kostiumów dla dzieci.