2016. 09. 27. - "BIEG MAŁEGO MISTRZA"

W niedzielę 25 września na Stadionie Miejskim w Kluczborku odbył się „Bieg Małego Mistrza” zorganizowany przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku i Dyrektora Administracji Oświaty.

Bieg przedszkolaków reprezentujących wszystkie miejskie przedszkola odbywał się przy słonecznej i ciepłej pogodzie w ramach IV edycji Kluczborskich Biegów Przełajowych „O złotą Barć” . Na starcie stanęło około 70 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki. Nie zabrakło też entuzjastów biegu poniżej 3 roku życia. Z naszego przedszkola wystartowała 13-tka dzieci,w tym sporą grupę stanowiły najstarsze „Promyki”. Impreza dobrze przygotowana i przeprowadzona cieszyła się ogromnym zainteresowaniem małych i dużych uczestników, bo mogli w niej wziąć udział także oprócz dzieci osoby towarzyszące - rodzice, dziadkowie. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale i słodkie niespodzianki (batonik i soczek). Medale przepięknie wykonane i wręczane uroczyście przez działaczy sportowych dopełniły całości. Radości było co niemiara. To bardzo dobra inicjatywa, nie tylko zachęcająca do wspólnej zabawy, integracji i ruchu pod każdą postacią, ale przede wszystkim budująca poczucie własnej wartości każdego dziecka, zadowolenie i nieopisaną radość ze zwycięstwa, które jest w zasięgu ręki, wystarczy tylko chcieć. Nie było miejsc pierwszych, drugich i trzecich więc nie było smutku, goryczy porażki i łez. To najlepszy sposób na wspieranie i popularyzowanie ruchu i różnego rodzaju innych imprez dla dzieci i z udziałem dzieci w tym przedziale wiekowym.