2016. 06. 26. - INNOWACJA "PODAJMY SOBIE RĘCE"

W lutym 2016r. nasze przedszkole zostało zaproszone do wzięcia udziału w innowacji pedagogicznej pod nazwą „Podajmy sobie ręce”, opracowanej przez nauczycielki Przedszkola Specjalnego nr 9 w Kluczborku. Celem innowacji była integracja dzieci z dwóch przedszkoli: specjalnego i ogólnodostępnego, a także wzajemne poznanie się przedszkolaków podczas różnych działań.

Współrealizującymi innowację były Renata Sarnicka i Małgorzata Cyga z naszego przedszkola. Spośród naszych wychowanków wybrałyśmy dzieci z grupy "PROMYKI", które uczestniczyły w każdym wyjściu: Jakub Durka, Hanna Krzyżowska, Aleksandra Wysocka, Bartosz Storożyński, Gabriela Sytniewska.

Pierwsze spotkanie pod hasłem"Poznajmy się"odbyło się w lutym na terenie przedszkola specjalnego. Miało ono formę interaktywnego teatrzyku, w czasie którego dzieci spotkały się z Krasnalem Hałabałą. Przygotowały niespodziankę dla skrzata- tort z szyszek oraz podusię wypełnioną dębowymi listeczkami. Natomiast Hałabała zaprosił zebranych na fontannę czekoladową z owocami.

Drugie spotkanie odbyło się w marcu pod hasłem"Poćwiczmy razem". Podczas tego spotkania dzieci tworzyły akompaniament do piosenek ilustrujących pogodę za oknem. W trakcie spotkania znalazł się czas na zabawę w suchym basenie i degustację owocowego deseru.

Trzecie spotkanie pod hasłem"Wybrudźmy się"odbyło się w kwietniu. Były to zajęcia z sensoplastyki. Przedszkolaki miały okazję sypać, mieszać, ugniatać, ciapać i eksperymentować i stworzyły kolorową lampę-wulkan.

Czwarte spotkanie pod tytułem"Pobrykajmy razem"odbyło się na terenie naszego przedszkola. Podczas tego spotkania dzieci świetnie bawiły się z chustą animacyjną, poznały nowe zabawy ruchowe. Nie zabrakło też czegoś słodkiego- ciasteczek, herbatki i owoców. Największą frajdę sprawiły dzieciom zabawy na placu przedszkolnym z wykorzystaniem hulajnog i samochodów.

W czerwcu odbyło się także spotkanie na terenie SOSW. Zebrani mieli możliwość wyboru aktywności zaproponowanej przez nauczycielkę panią Jolę. Najlepszą formą zabawy były skoki do suchego basenu z kulkami, chociaż pozostałe aktywności również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wszystkie te spotkania przyczyniły się do rozwoju kreatywności dzieci, twórczego myślenia oraz budowania poczucia własnej wartości; sprawiły, że dzieci wykazały się empatią i nabrały większej pewności siebie.