2016. 06. 01. - SPOTKANIE "MISIÓW" Z INSTRUKTOREM NAUKI JAZDY

24 maja „Misie” gościły w swojej grupie tatę Hani K., który opowiadał o swojej pracy.

Pan Adam przypomniał Nam podstawowe zasady ruchu drogowego, barwy sygnalizatora oraz wyjaśnił mi. in dlaczego nie możemy przebiegać przez przejście dla pieszych. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się znaki drogowe. Dowiedzieliśmy się co to są znaki zakazu, nakazu, informacyjne i ostrzegawcze oraz zapoznaliśmy się z ich wyglądem. Na zakończenie naszego spotkania, wyszliśmy na dwór, by zobaczyć jak wygląda auto do nauki jazdy, oraz czym się różni od tradycyjnego samochodu. Każdy „Miś” przez chwile mógł się poczuć jak prawdziwy kierowca siedząc na jego miejscu i trzymając prawdziwą kierownicę.