2016. 05. 22. - KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

Jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnym - VIII Gminnym Konkursie Przedszkolnym Wiedzy o Unii Europejskiej pt "Z bajką przez Europę".

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych powiązanych z wiedzą o UE, rozwijanie twórczych postaw dzieci oraz umiejętności współpracy i współdziałania w zespole.

Konkurs odbył się 12 maja w Publicznym Przedszkolu nr 8 w Kluczborku.

Nasza drużyna składała się z 4 dzieci z grupy "PROMYKI": Franka D, Stasia D, Hani K, i Oli W.

Przedszkolaki wykonywały zadania: składały puzzle i nazywały ważne miejsca w państwach Unii Europejskiej, wykazały się dużą znajomością bajek, potrafiły zatańczyć zorbę. Gospodarze pięknie zaprezentowali poloneza oraz zaśpiewali piosenkę w języku angielskim.

Dzieci świetnie się bawiły, a za trud przygotowań otrzymały drobne upominki.

Za rok spotkają się z rówieśnikami na kolejnym konkursie.