2016. 05. 03. - "MOTYLKI" W BIBLIOTECE

W dniu 22 kwietnia dzieci z grupy „ Motylki” udały się do M. i G. Biblioteki Publicznej w Kluczborku w ramach projektu edukacyjnego „Chodź wierszyku między nas”.

Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Przedszkolaki w skupieniu obejrzały prezentację multimedialną na temat ciekawostek z życia i  twórczości poetów oraz wysłuchały wierszy: „Lokomotywa”, „ Na straganie”. Następnie mogły wybrać książkę i pooglądać ciekawe ilustracje siedząc wygodnie na poduszkach. Pani Jola zaprosiła także dzieci do czytelni do oglądania  wystawy pokonkursowej    III Powiatowego Konkursu Plastycznego pt "KOŃ".  Dzieci obejrzały również wystawę z cyklu „Galeria Osobistości Ziemi Kluczborskiej –  Mistrzowie- Karate Andrzej Olech i Kluczborski Klub Karate”. Wystawa trofeów i pamiątek. Dzień ten był pełen wielu wrażeń dla dzieci.