2016. 04. 19. - SPARTAKIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

Nadeszła wiosna , a wraz z nią zaczęliśmy się więcej ruszać. Do jeszcze większej aktywności fizycznej zmobilizował dzieci udział w XII Powiatowej Spartakiadzie Sportowej Przedszkolaków, która odbyła się 14 kwietnia w sali OS i R w Kluczborku.

Organizatorem imprezy było jak co roku Publiczne Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czesława Janczarskiego w Kluczborku .Cel spartakiady brzmiał; W zdrowym ciele zdrowy duch, niech pamięta każdy zuch. Ćwicz codziennie kilka chwil- będziesz zdrowo, długo żył.” Nasze przedszkole reprezentowała drużyna „ Zielone Zuchy” z grupy „Promyki” w składzie Franek D. Jakub D. Filip J. Amelia S. Hania K. Lena R. Występy zawodników poprzedzały pokazy cheerleaderek z grupy „ Stokrotki”w składzie Magda G. Ania M. Hania P. Eliza P. Asia O. Nikola P. Na trybunach dzielnie kibicowali koledzy z kluczborskich przedszkoli. Nasza drużyna wzięła udział w trzech konkurencjach: sadzenie ziemniaków, przenoszenie piłki lekarskiej, tor przeszkód .Choć zawodnicy nie zajęli żadnego z czołowych miejsc, to za swe zmagania otrzymali medal. Impreza była bardzo udana , a dzieci świetnie się bawiły. Może za rok uda się „ Zielonym Zuchom” stanąć na podium.