2016. 04. 14. - VIII QUIZ PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

7 kwietnia w holu naszego przedszkola odbył się VIII GMINNY QUIZ PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY.

W tej  corocznie organizowanej przez nas imprezie wzięły udział dzieci z siedmiu przedszkoli naszej gminy: PP1, PP2, PP5, PP7, PP8, PP Bogacica, PP Kuniów oraz zaproszeni goście: Dyrektor Administracji Oświaty Roman Kamiński, Inspektor Oświaty J. Wielgosz-Bazan, Dyrektor Gminnej i Miejskiej Biblioteki M. Filecka, przedstawiciel Wydziału Środowiska inspektor E. Starościak oraz dyrektorzy wszystkich przybyłych przedszkoli.
Tegoroczna tematyka obejmowała wiadomości z zakresu ekologii: segregacji śmieci, recyklingu, dbania o nasze środowisko. Pod hasłem „Dobre rady na odpady”, dzieci rozwiązywały zagadki przyrodnicze, układały puzzle, segregowały odpady. Nie zabrakło zabawy ruchowej – skoków w workach oraz pracy plastycznej – wykorzystanie odpadów do ubrania przygotowanej postaci.
Nad przebiegiem naszego Quizu czuwało jury, które przyznawało nakrętki - punkty za dobrze wykonane zadanie.
Na koniec quizu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.