2016. 03. 08. - SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

8 marca odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci z grup: „Motylki”, „Misie” i „Skrzaty” miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Dorotą Wiatr  pracującą w Gabinecie Weterynarii Ventus.

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, w szczególności kota i psa, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.
Prowadząca spotkanie przypomniała również, jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Poznaliśmy zasady postępowania w kontakcie ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Dzieci poznały zasady pielęgnacji i higieny czworonogów. Dowiedziały się, czym karmić psa i kota. Brały aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, dotyczących poruszanych tematów. Pani weterynarz na spotkanie z przedszkolakami przyniosła torbę pełną ciekawostek. Były w niej przedmioty potrzebne do wyprowadzania psa, pielęgnacji, oraz codziennej pracy weterynarza. Przedszkolaki  brały aktywny udział w spotkaniu,  odpowiadając na obrazkowe zagadki- fragmenty.  Opowiadały o zwierzętach, które mają  w domu, zasypywały panią Weterynarz  różnymi pytaniami.  Dzieci podziękowały gościowi piosenkami o kotku i jamniczku oraz wręczyły upominki.  Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Serdecznie dziękujemy pani  weterynarz za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć. Na zakończenie dzieci dostały od pani Doroty odblaski - oczywiście z wizerunkiem zwierząt :kota, psa.