2016. 03. 07. - "BEZPIECZNY PIES - BEZPIECZNE DZIECKO"

3 marca wielkim wydarzeniem w naszym przedszkolu była wizyta pięknego pudla Jacoba i jego treserki – pani Agnieszki z Polskiego Centrum Dogoterapii, która jest również koordynatorem  programu  „Bezpieczny pies – Bezpieczne dziecko”.

Nasi podopieczni utrwalili wiadomości dotyczące roli psów w społeczeństwie – komu są potrzebne i w jakich okolicznościach radzą sobie lepiej niż człowiek.
Dzieci dowiedziały się również czym jest mowa ciała psa i jak należy się z nim poznać – oczywiście koniecznie w obecności dorosłego!
Wszyscy ćwiczyli pozycję obronną przed atakiem psa, a „Jacob” sprawdzał, czy dzieci wykonują zadanie poprawnie.
N koniec spotkania uczestnicy otrzymali dyplomy, a nasze przedszkole certyfikat o zaliczonym szkoleniu.