2016. 01. 29. - WYCIECZKA "PROMYKÓW" DO STRAŻY MIEJSKIEJ

Jednym z zadań konkursu "Bezpieczne dziecko-bezpieczne przedszkole" do którego przystąpiła nasza placówka w trwającym roku szkolnym było poznanie pracy Straży Miejskiej.

Dnia 27 stycznia dzieci z grupy "PROMYKI" odwiedziły jednostkę Straży Miejskiej której siedziba mieści się w Urzędzie Miasta i Gminy w Kluczborku.

Przedszkolaków przywitał zastępca komendanta Pan Brylski, który opowiedział gościom o zadaniach tej instytucji. Dzieci dowiedziały się ,że strażnicy pomagają ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, pilnują porządku w mieście, prowadzą monitoring ważnych miejsc w Kluczborku. Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty- światełka i kamizelki odblaskowe.

Wycieczka bardzo podobała się przedszkolakom i w przyszłości wiele osób chce wykonywać ten zawód.