2015. 12. 08. - ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE "PROMYKI"

2 grudnia dzieci z grupy "PROMYKI" gościły Rodziców na zajęciu otwartym prowadzonym przez Panią Renatę Sarnicką. Tematem zajęć było "Słuchanie opowiadania  H. Zdzitowieckiej "O czym szeptały iskierki?" Składanie obrazków pociętych na części i kolorowanie ich."

Na początku zebranych gości powitał leśny skrzat, który opowiedział zebranym jak powstał węgiel kamienny.Po wysłuchaniu opowiadania dzieci oglądały bryły węgla i dowiadywały się jakie produkty z niego powstają.Potem w kopertach przedszkolaki otrzymały obrazki przedstawiające produkty z węgla pocięte na części i miały ułożyć je w całość.Dzieci pokazały też Rodzicom jak dzielą wyrazy na sylaby i głoski. Po tak dużym wysiłku umysłowym trzeba było się troszkę poruszać. Następnie liczyły wyrazy w zdaniach podawanych przez nauczycielkę. Na koniec przedszkolaki przy stolikach składały obrazki i kolorowały je. Zajęcie było bardzo ciekawe i podobało się najmłodszym i ich Rodzicom.