2015.11.02. - WIZYTA "PROMYKÓW" NA CMENTARZU KOMUNALNYM

Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą”......ks. Jan Twardowski

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie ich w pamięci. 29 października dzieci z grupy Promyki” wraz z wychowawczyniami wybrały się na pobliski cmentarz w celu uczczenia  pamięci zmarłych.

Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas. Jest to czas na rozmowę dotycząca szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak zachować się w takim miejscu. Tego dnia dzieci odwiedziły pomnik poświęcony 47 żołnierzom poległych w czasie II wojny światowej. Zapaliły znicze i pomodliły się, wspominając przy tym swoich bliskich zmarłych. Podczas spaceru wychowawczyni przekazywała dzieciom informacje o zbliżającym się dniu Wszystkich Świętych. Przypomniała im cel wycieczki oraz zachęcała do opowiedzenia o niej rodzicom po powrocie z przedszkola.