2015.10.23. - WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

Udział w konkursie "Bezpieczne dziecko - bezpieczne przedszkole" był inspiracją do zorganizowania wycieczki przedszkolaków do Powiatowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

23 października dzieci z grup "Promyki" i "Stokrotki" miały możliwość obejrzenia jednostki straży pożarnej .

Po przywitaniu strażacy zorganizowali ćwiczenia na powietrzu w trakcie których przedszkolacy obserwowali akcję ratowania człowieka znajdującego się na II piętrze budynku podczas pozorowanego pożaru. Samochodem z wysięgnikiem ściągnęli "ofiarę - manekina " z okna a następnie przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały ich zmagania..

Po ćwiczeniach odbyła się prezentacja sprzętu ratowniczego, a także oglądanie wozu strażackiego. Poza atrakcjami obserwowanymi podczas pokazu dzieci dowiedziały się jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka. Mimo iż ten zawód wymaga wielkiej odwagi i sprawności fizycznej wielu chłopców chce w przyszłości wykonywać tę pracę..