2015.09.28.- WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

Wrzesień w przedszkolu jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo. Z tego też powodu 28 września 2015 r. nasi wychowankowie mieli możliwość spotkania się z policjantami Powiatowej Komendy Policji w Kluczborku.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały pogadanki, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych. Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Dzieci poznały również prawidłową pozycję podczas spotkania z psem oraz sposoby postępowania w przypadku zgubienia się. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policjanta: tarczy do zatrzymywania pojazdu popularnie zwanej lizakiem, pałki, kajdanek.

Największą przyjemność sprawiło dzieciom obejrzenie policyjnego radiowozu i motoru. Pojazdy na sygnale wjechały na podwórko przedszkolne. Dzieci mogły dokładnie obejrzeć pojazdy.

Po tym spotkaniu żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem policji i uwierzy, że może on być przyjacielem służącym pomocą.