2015. 06. 03. - "CZYTANIE DZIECIOM W BIBLIOTECE"

3 czerwca, w ramach „XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece” kolejna grupa przedszkolaków - „Skrzaty”- została zaproszona do biblioteki. Wcześniej, również w ramach tej akcji bibliotekę odwiedziły „Stokrotki” i „Promyki”.

Bohaterem tych spotkań był Hans Christian Andersen oraz jedna z jego baśni pt: „Brzydkie kaczątko”. Pani bibliotekarka w bardzo ciekawy sposób – wykorzystując sprzęt multimedialny – przybliżyła dzieciom sylwetkę tego wybitnego pisarza. Dzieci poznały jego ciekawy życiorys, a także tytuły znanych na całym świecie baśni. Z uwagą śledziły przygody „brzydkiego kaczątka”, o których opowiadała pani bibliotekarka oraz obejrzały filmową wersję tej bajki wg. Disney'a. Był także czas na przedstawienie przygód kaczątka w formie plastycznej. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały także czas na swobodny wybór książeczek, które z ciekawością oglądały.

Była to bardzo udana i pouczająca wizyta.

Zachęcamy Rodziców do zapisania swoich pociech do biblioteki i korzystania z jej bogatych zbiorów. DZIECI BĘDĄ ZADOWOLONE!!!