2015. 05. 18. - WIZYTA STARSZAKÓW W MUZEUM
Wpisał: wychowawca

18 maja przedszkolaki z grup "PROMYKI" i "STOKROTKI" odwiedziły Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Celem wizyty był udział w warsztatach linorytu i wykonanie „Kartek od serca dla Mamy” z okazji Jej święta przypadającego 26 maja.

Na wstępie pracownica muzeum omówiła sposób wykonania pracy. Dzieci samodzielnie wykonywały matrycę z użyciem ołówków w miękkiej piance według własnej inwencji oraz z użyciem zgromadzonych szablonów. Następnie za pomocą wałków malarskich prowadząca warsztaty nakładała farbę na kartkę w kolorze wybranym przez dziecko. Po tych czynnościach zostało jeszcze wykończenie pracy. Efekt był niesamowity.

Były to bardzo ciekawe zajęcia, a nowa technika podobała się przedszkolakom. Mamy na pewno będą dumne ze swoich pociech i ucieszą się z wyjątkowej laurki.