2015. 05 .16 - "Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW"

W dniu 16 maja przedszkolaki z grup „Skrzaty” i „Promyki” pod opieką swoich wychowawczyń wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Naszym przewodnikiem podczas wycieczki był tatuś Dawidka z grupy „Skrzaty”, który chętnie oprowadzał nas po swoim miejscu pracy. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz sprzętu wykorzystywanego w pracy strażaków. Wielką atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu, pokaz uruchamiania najdłuższej drabiny jaką dysponuje kluczborska straż. Dzieci obsługiwały także węża strażackiego lejąc wodę przed budynkiem komendy. Dzięki tej wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Na zakończenie wizyty, dzieci wręczyły strażakom specjalne podziękowanie oraz rysunek przedstawiający bohaterów naszej wycieczki podczas pracy. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie”przeżycia.