2015. 05. 14. - WARSZTATY W DREWNIE
Wpisał: wychowawca

14 dzieci z grup "STOKROTKI" i "PROMYKI" uczestniczyły w warsztatach rękodzielniczych, których podstawowym materiałem roboczym było drewno.

Zajęcia poprowadził Pan Darek, który na początek każdemu dziecku wręczył „szkielet” sowy. Taki był właśnie cel warsztatów - wykonanie z drewna figurki ptaka. Zadaniem dzieci było wygładzanie powierzchni materiału papierem ściernym, a następnie przymocowanie za pomocą młotka oczu, nosa, uszu i skrzydeł, tak aby figurka jak najwierniej odzwierciedlała wygląd prawdziwego ptaka.

Podczas wykonywania tych czynności dzieci tak mocno zaangażowały się w pracę, że czas spędzony na warsztatach minął bardzo szybko. Efekt końcowy był imponujący, w sali roiło się od pięknych sów. Zajęcie było bardzo ciekawe i dostarczyło wielu wrażeń wszystkim uczestnikom.