2015. 05. 12. - ZAJĘCIA OTWARTE W "PROMYKACH"
Wpisał: wychowawca

12 maja w grupie "PROMYKI" odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców.Tematem było zapoznanie z cyklem rozwojowym motyla, na podstawie opowiadania "Nikt mnie więcej nie zobaczy".

Spotkanie rozpoczęliśmy odczytaniem hasła "motyl", wprowadzającego w temat zajęcia. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały o kolejnych fazach rozwoju motyla, by następnie z puzzli ułożyć kokon, gąsienicę bądź też dorosłego motyla. Uwieńczeniem była praca plastyczna - każde dziecko zaangażowało się w utworzenie gąsienicy z kolorowych kul bibułkowych. Znalazł się również czas na uwielbianą przez dzieci zabawę z chustą animacyjną.

Zajęcie było bardzo ciekawe, sprawiło wiele radości zarówno dzieciom, jak i ich Rodzicom.