2015. 04. 15. - KONKURS PLASTYCZNY O TYTUŁ " PRZYJACIELA PRZYRODY
Wpisał: dorota

W miesiącu marcu nasze przedszkole zaprosiło dzieci i nauczycieli Publicznych Przedszkoli oraz Oddziałów Przedszkolnych gminy Kluczbork do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem -„Przyroda tuż za oknem".

Celem konkursu była edukacja dzieci poprzez zabawę plastyczną, promocja i popularyzacja działań ekologicznych, uwrażliwianie na piękno przyrody. Cieszymy się,iż dzieci dostrzegły piękno przyrody w każdej porze roku,a widok z okna ich pokoju roztaczał się na łąkę, pole,las,najbliższy ogródek za domem, plac zabaw,park i rezerwat przyrody. Świat roślin i zwierząt widziany oczami dziecka jest radosny i barwny. Przedszkolaki obserwują uważnie zmiany zachodzące w przyrodzie. To co najbardziej im się spodobało chętnie rysują i malują, dlatego też powstały wyjątkowe i niepowtarzalne obrazy. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 5 placówek przedszkolnych przysyłając po trzy prace swoich wychowanków. Komisja konkursowa miała nie lada dylemat w wyłonieniu najlepszych prac,ponieważ każda zasługiwała na uwagę. Ostatecznie przyznano 3 nagrody główne i 6 wyróżnień.

Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce -Elżbieta Zielińska ( Publiczne Przedszkole Nr2z Odziałami Integracyjnymi im. Czesława Janczarskiego w Kluczborku)

II miejsce- Julia Diduch ( Publiczne Przedszkole Nr7 z Grupą Wczesnoprzedszkolną z Opieką Pielęgniarską w Kluczborku)

III miejsce-Wanessa Kaczor (Publiczne Przedszkole Nr2z Odziałami Integracyjnymi im. Czesława Janczarskiego w Kluczborku)

Wyróżnienia otrzymali:

• Jędrzej Nowak ( Publiczne Przedszkole Nr1 w Kluczborku)

• Tadeusz Smakowski ( Publiczne Przedszkole Nr5 im. Marii Konopnickiej w Kluczborku z Oddziałami Zamiejscowymi w Kraskowie i Ligocie Dolnej)

• Zuzanna Cyrka(Publiczne Przedszkole Nr8 im. Kubusia Puchatka w Kluczborku z Oddziałami Zamiejscowymi w Ligocie Górnej i Smardach Górnych)

• Morfeusz Chomiak( Publiczne Przedszkole Nr7 z Grupą Wczesnoprzedszkolną z Opieką Pielęgniarską w Kluczborku)

• Weronika Miarka ( Publiczne Przedszkole Nr5 im. Marii Konopnickiej w Kluczborku z Oddziałami Zamiejscowymi w Kraskowie i Ligocie Dolnej)

• Nicola Brzezińska (Publiczne Przedszkole Nr1 w Kluczborku)

Gratulujemy laureatom!!!