2015.04.12.- "QUIZ PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY"
Wpisał: wychowawca

25 marca w naszym przedszkolu odbył się VII GMINNY QUIZ PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY. Tematem przewodnim były „Cztery Pory roku”.

W imprezie wzięły udział sześciolatki z 7 placówek przedszkolnych naszej gminy oraz zaproszeni goście. Nad przebiegiem Quizu czuwała komisja składająca się z dyrektorów dwóch przedszkoli i pani bibliotekarki, która za poprawnie wykonane zadanie przydzielała punkty w postaci rzodkiewek.

Dzieci z grupy „Promyki” przygotowały wspaniałą inscenizację pt.”Cztery pory roku”
Zespoły z poszczególnych przedszkoli odpowiadały na trudne pytania dotyczące atrybutów pór roku, segregowały miesiące oraz rozwiązywały zadania matematyczne, których wynikami ozdabiały drzewa. Każdy zespół przygotował również z materiałów papierowych kreację stosowną do wylosowanej pory roku. Na koniec odbył się pokaz mody na wiosnę, lato, jesień i zimę.

Wszystkie drużyny biorące udział w quizie otrzymały upominki i dyplomy.